VIDEO/ T’i shënosh Liverpulit me dy lëvizje! E çfarë spektakli me Lids, “Premier League” na kthen futbollin

Liverpuli-Lids është takimi që i tregon të gjithë tifozëve se futbolli i vërtet është kthyer. Vetëm 12 minuta nga kjo përballje dhe janë realizuar dy gola, teksa shifrat janë 1-1. Në fillim do të ishte Salah që gjeti rrugën e rrjetës me një penallti pasi topi u kap me dorë nga mbrojtësi i Lids.

Goditja e fuqishme dhe qendrore ishte e pakapshme për portierin e Lids, por barazimi nuk do të vononte. Madje do të vinte me dy lëvizje të vetme ku mjaftoi një pasim shkurt i gardianit të Lids te Philips, ndërsa ky i fundit gjeti me top të gjatë Harrison. Kaq mjafton dhe sulmuesi i miqëve bën gjithçka vetë për të tundur rrjetë e Alison. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online