VIDEO/ Sulmuesi shqiptar i jep fitoren skuadrës, shënon gol spektakolar në Belgjikë

Antverpi ka marrë tre pikët mbrëmjen e sotme kundër Kortrijkut. Ndeshaj përfundoi me rezultatin 1-0 dhe u vendos nga një gol i shënuar në minutën e 70 të takimit. Ishte Arbnor Muja ai i cili i dha tre pikët skuadrës së Antverpit.

Sulmuesi shqiptar shënon një gol spektakolar nga distanca. Muja shkarkon të djathtën e tij nga jashtë zone, duke mos i dhënë asnjë mundësi portierit kundërshtar. Kujtojmë se futbollisti nga Kosova po kalon një sezon mjaft pozitiv në Belgjikë, ku është përshtatur mjaft mirë me ekipin e tij të ri./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online