VIDEO/ Sulmuesi shqiptar debuton me gol, ekipi i tij bën çudinë me goleadë në Gjermani

Ingoshtadi ka mposhtur me rezultatin e thellë 0-5 Nyrenbergun. Në listën e golashënuesve ka pasur vend edhe për sulmuesin shqiptar, Valmir Sulejmanin. Ky i fundit u transferua në merakton e janarit, ndërsa mbrëmjen e sotme ka bërë një debutim për t’u mbajtur mend.

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës hyri në fushën e lojës në minutën e 73-të dhe vetëm 7 minuta më vonë shënon golin e tij të parë me skuadrën e re. Ingolshtadi ka bërë çudinë mbrëmjen e sotme, teska pavarësisht se gjendet në vendin e fundit në tabelën e renditjes ka arritur të fitojë me festival golash me Nyrenbergun e vendit të 7 në Bundesligën 2 gjermane./Halit Delibashi-Sport Ekspres/