VIDEO/ Suarez përmbys i vetëm Getafen, uruguajani i jep fitoren e vështirë Atletiko Madridit

0

Atletico Madrid fitoi një ndeshje mjaft të vështirë ndaj Getafes, duke rimarë kreun e klasifikimit të La Ligas. Pas dy barazimeve të njëpasnjëshme, në kampionat dhe në Champions League, kampionët në fuqi përmbysën avantazhin e Getafes në pjesën e dytë.

Në minutën e 45-të, Mitroviç surprizon Atletico Madridin duke e mbyllur pjesën e parë më rezultatin 1-0. Teksa fitorja po bëhej mjaft e vështirë, do të ishte pikërisht ylli i kësaj skuadre, Luis Suarez, ai që shënon dopietë në minutën e 78-të dhe në të 90-tën, duke përmbysur i vetëm rezultatin në 1-2./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.