VIDEO | Stërkëmbësh i Skënderbeut, Teuta sulmon Kukësin. Europa ekuacion

0

Europa është një ekuacion, por me Teutën që thuajse e ka siguruar vendin e tretë pas fitores së arritur me Partizanin. Progni dhe Kallaku shënuan dy herë në portën e të kuqve, që kishin shkuar në Durrës me një formacion të alternuar me të rinj.

Tanimë durrsakët kanë vetëm një pikë më pak se Kukësi i vendit të dytë, që u turpërua nga Skënderbeu. Korçarët shënuan dy gol atë shpejtë ndaj verilindorëve, me autorë Muzakën dhe Bregun. Pervan në limitet e kohës së rregullt të ndeshjes shënoi edhe golin e tretë.

Korçarët barazohen me pikë me Laçin, skuadër që u mposht nga Flamurtari falë një goli të shënuar nga Idrizi Batha. Vlonjatët ngjiten në vendin e katërt dhe javën e ardhshme kanë të sigurta tre pikët, për shkak se kalendari u rezervon Kamzën si rival. Java e fundit me Tiranën është vendimtare, për të pasur më pas sytë nga finalja e Kupës së Shqipërisë.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 34
E SHTUNË, MË 18 MAJ 2019, ORA 16:30

TEUTA-PARTIZANI 2-0
Progni 34′, Kallaku 51′ (pen.)
Teuta:
Hidi, Frashëri (Vila 81′), Shkalla, Arapi, Hakaj, Sidibe, Gashi, Avdyli (Vajushi 46′), Kallaku, Progni, Bushiç (Beqja 67′). Trajner: Bledi Shkëmbi.
Partizani:
Xhika, Belica, Rexhepi, Kalari, Ferati, Jaiteh, Duka (Trashi 56′), Kote (Kodra 56′), Kardozo (Asani 46′), Çinari, Mensah. Trajner: Skënder Gega
Kartonë të verdhë: Arapi 32′, Gashi 78′ / Fehrati 50′, Rexhepi 51′
Karton i kuq: Sidibe 88′

GOLI I KALLAKUT ME PENALLTI

GOLI I PROGNIT 

KUKËSI-SKËNDERBEU 0-3
Muzaka 3′ (pen), Bregu 26′, Pervan 90′
Kukësi:
Frashëri, Ethemi, Teqja, Cuculi, Rrumbullaku, Çyrbja (Xhemaili 76′), Dzaria (Rroca 45′ – Joti 83′), Musolli, Uilliam, Limaj, Rexhinaldo. Trajner: Ernest Gjoka
Skënderbeu:
Teqja, Vangjeli, Lulaj, Pëllumbi, Abazi, Dita, Sibo, Muzaka, Gripshi, Bregu (Pervan 59′), Krasniqi (Toskiç 79′). Trajner: Orges Shehi
Karton i verdhë: Teqja 74′

GOLI I PERVAN

GOLI I BREGUT 

MUZAKA GOL ME PENALLTI

FLAMURTARI-LAÇI 1-0
Batha 25′
Flamurtari:
Koliçi, Deliaj, Pollozhani, Kotobelli, Musta, Batha, Mustafa, Rrapaj (Ziaji 80′), Ribaj, Kale, Haruni (Kreshpa 71′). Trajner: Ilir Daja
Selmani,
Fangaj, Mersinaj, Gjoni, Domgjoni, Eller (Jonuzi 75′), Çokaj (Berisha 46′), Lushkja, Shtubina (Prengaj 66′), Mane, Xhixha. Trajner: Sulejman Starova
Kartonë të verdhë: Batha 24′ / Prengaj 85′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.