VIDEO / Spektakël në futbollin e femrave, goli i polakes thyen ligjet e fizikës

0

Gabriela Grzyvinska ka shënuar një gol fantastik në miqësoren midis kombëtareve të Polonisë dhe Irlandës së Veriut. Një goditja nga më shumë se 30 metra që përfundoi në trekëndëshin e portës së mbrojtur nga vajzat irlandeze.

Por, e veçanta e golit është trajektorja që ka marrë top, duke u harkuar në mënyrë të pabesueshme, diçka kjo që ka lënë të shtangur në vend portieren e Irlandës.

 

via Gfycat

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.