VIDEO/ Sokol Cikalleshi ngjitet në listën e golashënuesëve, shënon tjetër gol në Arabinë Saudite

Sokol Cikalleshi vazhdon të ngjisë emrin e tij në listën e golashënuesëve më të mirë të kampionatit. Sulmuesi shqiptar ka shënuar sot golin e tij të 9 në Arabinë Saudite, ku vetëm 3 gola e ndajnë nga Cristiano Ronaldo.

Lojtari kavajas ka tundur rrjetën në minutën e 34-t të takimit për të kthyer sërish baraspeshën në përballjen mes Al Khaleej-it dhe El Ettifaq. Cikalleshi tregohet i saktë nga pika e bardhë e penalltisë dhe i dërgon shifrat në 1-1. Aktualisht është duke u luajtur pjesa e parë e takimit dhe rezultati mund të ndryshojë deri në vërshëllimën përfundimtare të arbitrit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/