VIDEO/ Sirenat bien për Chelsean, Armando Broja shënon golin e 9 në “Eredivisie”

0

Sezoni i parë dhe Armando Broja tregon sesa vlen! Sulmuesi shqiptar është duke treguar të gjitha aftësitë e tij me fanellën e Viteshes duke shkëlqyer gjatë këtij kampionati. Në ndeshjen e sotme Viteshe fitoi thellësisht në shifrat 4-1 ndaj Venlo, me Brojën që dhuroi asistin në golin e parë dhe shënoi golin e fundit, për të hapur dhe mbyllur spektaklin njëkohësisht.

Ky ishte goli i 9 për Armando Brojën në kampionat, ndërsa sirenat bien për Chelsean. Në fakt këtë qëllim kishte edhe futbollisti shqiptar që pret thirrjen në ekipin që i zotëron kartonin, por këtë herë për të qenë pjesë e palëvizshme për ekipin e parë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.