VIDEO/ Simulon për penallti dhe çohet menjëherë pasi shikon festën, Morata nuk e beson dot që ka shënuar

Atletiko e Madridit mposhti mbrëmjen e djeshme Elçenë me rezultatin 2-0. Goli i dytë i bardhekuqve ka marrë një vëmendje të gjerë dhe kjo për shkak të Alvaro Moratës. Sulmuesi i skuadrës madrilene godet nga brenda zone por njëri prej kundërshtarëve ndërhyn për ta devijuar. Morata mendoi se topi do të dilte jashtë dhe nisi të simulonte për të përfituar një penallti. Megjithatë ndodh ajo që as ai vetë nuk e besonte.

30-vjeçari sheh tifozët dhe shokët e skuadrës të festojnë dhe çohet menjëherë në këmbë për t’ju bashkuar gëzimit të tyre. Topi i gjuajtur fillimisht nga këmbët e tij u ndal në rrjetë, por vetë Morata nuk ishte në dijeni të një fakti të tillë. Madje ka pyetur me mosbesim shokët e ekipit nëse ishte ai autori i golit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online