VIDEO/ Simulimi më qesharak në historinë e futbollit, skena e pazakontë e lojtarit të Totenhemit

0

Totenhemi fitoi me rezultatin 3-1 kundër Uest Hemit mbrëmjen e djeshme. Son Heung Min ishte protagonisti kryesor i takimit, teksa me dy golat e tij i dhuroi fitoren skuadrës. Por përtej golave, koreani u kthye në qendër të vëmendjes edhe për një skenë aspak të zakontë.

Në minutën e 52-të, njëri prej futbollistëve të Uest Hemit godet lehtësisht një top që përfundon në këmbët e Son-it. Ky i fundit rrëzohet përtokë dhe bën një nga simulimet më qesharake të historisë së futbollit, duke pretenduar se u lëndua prej gjuajtes së kundërshtarit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.