VIDEO | “Siluri” i javës vjen nga Afrika e Jugut, goditje perfekte

Një gol nga kampionati i Afrikës së Jugut po bën xhiron e botës. Gjithçka ndodhi në ndeshje midis “Kaizer  Chiefs” dhe “Supersport United”, ku në minutën e 38-të mbrojtësi Ramahlue Mfahlele shtangu portierin e “Supersport United” me një goditje që i ngjason shumë asaj që kemi parë në serialin vizatimor “Oli dhe Benxhi”.

Goli Mfaheleles rezultoi deçiziv, pasi takimi u mbyll me shifrat 1-0. Goditja u realizua në perfeksion dhe është e sigurt se 28-vjeçari do ta mbajë mend gjatë këtë gol, pasi në të gjithë karrierën e tij, që ka filluar më shumë se një dekadë më parë, ka shënuar vetëm 4 gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online