VIDEO/ Si është e mundur që të hyjë topi në rrjetë nga këtu? Goli i pabesueshëm që u shënua në La Liga

Një gol si ai i shënuar nga Jesús Areso, një lojtar Osasuna, nuk shihet shpesh. Mbrojtësi i djathtë tronditi mbarë Spanjën, e sidomos portierin e Getafes në minutën e 80-të të ndeshjes së javës së 21-të të La Ligë-s, Osasuna fitoi 3-2 dhe goli i Ares rezultoi fitues në rezultatin 3-2.

Portieri David Sorija ka mbetur i dëshpëruar kur ka kuptuar se topi hyri në portë dhe ai moment ka sjellë festë të madhe për tifozët vendas. Areso u gjend në një situatë të keqe dhe nga mungesa e alternativave e goditi topin drejt zonës së rreptësisë, atje ku sfera përfundoi në rrjetë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online