VIDEO/ Shpirti i sakrificës së Patrik! Nga sulmi përfundon në qendrën e mbrojtjes, shihni sesi e shpëton Tiranën

0

Patrik është jo vetëm një lojtar rezultativ në sulm për Tiranën, por ndihmon jo pak ekipin në tërësinë e ndeshje. Shpeshherë duke krijuar aksione nga hiçi, duke krijuar hapësira për shokët e skuadrës, madje duke ndihmuar edhe mbrojtjen e bardhebluve.

Kjo ndodhi në ndeshjen e sotme kundër Egnatias, teksa Tirana po fiton me shifrat 1-2. Në minutën e 75 Egnatia e kapi Tiranën në kundërsulm dhe ishte pikërisht Patrik që u kthye me shpejtësi nga sulmi për të përfunduar në qendrën e mbrojtjes dhe për të shpëtuar bardheblutë nga pësimi i golit. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.