VIDEO/ Shpikën taktikë të re për goditjen nga këndi, përfundimi ishte qesharak te Watfordi

0

Watfordi arriti të fitonte në shifrat 1-0 kundër Sheffield Ëednesday në “Championship”, por ajo që ka marrë vëmendjen kryesore në këtë përballje është shpikja më e re. Nga goditja e këndit, lojtarët e Ëolves kishin ideuar gjetjen e tyre sesi mund të rrezikohet kundërshtari.

Të gjithë lojtarët u afruan më tepër nga këndorja dhe teksa po nisej krosimi, futbollistët shkonin drejt zonës. Megjithatë kjo zgjedhje ishte befasuese vetëm në momentet e para kur lojtarët e Ëolves u vendosën ndryshe nga e zakonshmja pasi përfundimi ishte aq dëshpërues, aq sa përfunduan si objekt tallje për rrjetet sociale. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.