VIDEO/ Shënon edhe i shtrirë përtokë, Lukaku vendos rekord të ri në Europa League

Interi e ka mbyllur në shifrat 2-1 pjesën e parë të çerekfinales kundër Bajer Leverkusen. Goli i parë ka ardhur nga Barela në minutën e 15, ndërsa 6 minuta më vonë është Lukaku që tund rrjetën. Edhe pse i shtrirë përtokë në zonën kundërshtare sulmuesi belg ia del të mposhtë portierin kundërshtar.

Një gol ky që përpos vlerës që ka sa i përket rezultatit aktual, i sjell Lukakut një rekord të ri personal. Kjo është hera e 9 që shtatlarti i Interit shënon radhazi në kopeticionin Europa League. Seria e golave ka nisur që në periudhën kur mbante veshur fanellën e Evertonit, duke në shënuar në 5 ndeshje të njëpasnjëshme, e për të vazhduar këtë vit me zikaltrit, ku shënon në takimin e 4-rt rresht në këtë kompeticion./Halit Delibashi-Sport Ekspres/