VIDEO/ Sfida mbyllet mes ankthit të VAR-it, një supergol në shtesa i heq fitoren nga duart Dinamos

0

LIVE, Dinamo-Laçi 1-1  Shehu aut. 53’/ Roganoviç 90’+1′

Supersfida e mbrëmjes së sotme në “Abissnet Superiore” është mbyllur mes ankthit të VAR-it. Në minutat shtesë të takimit, atëherë kur të gjithë po mendonin se 3 pikët do të shkonin në kryeqytet, Roganoviç tund rrjetën me një supergol nga distanca. Por festa e kurbinasve duhet të presë, teksa gjyqtari Ferrataj konfirmon nëpërmjet teknologjisë nëse goli ishte i rregullt apo kishte një zënie të rrezes së portierit të kryeqytetasve.

Në fund gjithçka ishte e rregullt dhe Laçi i heq fitoren nga duart Dinamos. Këta të fundit arritën të kalonin të parët në avantazh, teksa në minutën e 53-të Shehu shënon një autogol. Gjithashtu më parë VAR-i do i anulonte një gol për një pozicion jashtë loje milimetrik. Kështu Dinamo dhe Laçi ndajnë nga një pikë mbrëmjen e sotme, me takimi në përfundon me rezultatin 1-1./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

VIDEO/ Sfida mbyllet mes ankthit të VAR-it, një supergol në shtesa i heq fitoren nga duart Dinamos

Supersfida e mbrëmjes së sotme në “Abissnet Superiore” është mbyllur mes ankthit të VAR-it. Në minutat shtesë të takimit, atëherë kur të gjithë po mendonin se 3 pikët do të shkonin në kryeqytet, Roganoviç tund rrjetën me një supergol nga distanca. Por festa e kurbinasve duhet të presë, teksa gjyqtari Ferrataj konfirmon nëpërmjet teknologjisë nëse goli ishte i rregullt apo kishte një zënie të rrezes së portierit të kryeqytetasve.

Në fund gjithçka ishte e rregullt dhe Laçi i heq fitoren nga duart Dinamos. Këta të fundit arritën të kalonin të parët në avantazh, teksa në minutën e 53-të Shehu shënon një autogol. Gjithashtu më parë VAR-i do i anulonte një gol për një pozicion jashtë loje milimetrik. Kështu Dinamo dhe Laçi ndajnë nga një pikë mbrëmjen e sotme, me takimi në përfundon me rezultatin 1-1./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

Dinamo: Harizaj, Siljanovski, Sofranak, Imami, Isaevski, Demiri, Sidibe, Mihana, Gavazaj, Ibraimi, Çinedu

Laçi: Sherri, Roganoviç, Malota, Ignjatoviç, Velija, Deliu, Shehu, Lushkja, Sulovari, Guindo, Zarubica

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.