VIDEO/ Ronaldo shuan kritikat për egoizëm, i fali golin shokut të skuadrës që garon për golashënuesin më të mirë në Arabi

Al Nassr-i fitoi me rezultatin 2-1 kundër Abha-së. Ronaldo shënoi një gol spektakolar nga goditja e dënimit në minutën e 79, ndërsa në të 86-n kishte shansin të dërgonte për të dytën herë topin në rrjetë. Por sulmuesi portugez lë mënjanë egon e tij dhe heq dorë nga ekzekutimi i penalltisë së fituar nga Al Nassr-i.

5 herë fituesi i Topit të Artë shuan kritikat për egoizmin e tij, teksa lejon Talisca-n të godasë topin nga 11 metrat. Braziliani e dërgon topin në rrjetë dhe shënon golin e 14 për këtë sezon, duke qenë vetëm një gol larg kreut të golashënuesëve të Arabisë Saudite./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online