VIDEO/ Roma turpëron mitin e mbrojtjeve italiane, Sevilja e mbyll që në të parën për “Europa League”

0

Ekipet italiane gjithmonë vlerësohen për mbrojtjen e fortë dhe të kuruar që kanë, por Roma nuk është dëshmia më e mirë. Ekipi i drejtuar nga ana e Fonsecas ka humbur në pjesën e parë në shifrat 2-0 ndaj Seviljës.

Fillimisht ishte Reguilon që gjeti avantazhin në minutën e 22 duke u futur lehtësisht në “zemrën” e prapavijës së kundërshtarëve për të tundur rrjetën. Vetëm një minutë nga fundi, një kundërsulm i En Nsyri dhe Roma që u gjend e surprizuar dhe e pavendosur, do të gjente edhe golin e dytë të takimit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.