VIDEO/ Rikthehet Barcelona e kohërave të arta, Mesi bëhet lider në fitoren me 6 gola

0

Barcelona rikthehet në kohërat e arta kur ishte shkatërruese, teksa ka “bombarduar” 6 herë portën e Real Sociedadit. Mesi po tregon vazhdimisht përse ështëë lideri i kësaj skuadre, pasi shënoi dy herë, gjithashtu dhuroi dhe një asist. Në këtë ndeshje dalloi Best, i cili shënoi për herë të parë me fanellën e Barcelonës A. Por festa për të është dyfish më e madhe, pasi realizoi dopietë.

Edhe Griezman e Dembele arriën të shënonin në këtë sfidë mjaft të rëndësishme për Barcelonën. Me golat e shënuara, Lionel Mesi shkëputet me 4 gola diferencë nga ndjekësi më i afërt, Luis Suarez. Tashmë ka argjentinasi ka realizuar 23 gola në La Liga. Barcelona shkon në kuotën e 62 pikëve, me vetëm katër pikë më pak se Atletiko Madridi./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.