VIDEO/ Rei Manaj debuton 10 minuta me Watford në Championship, godet portën dhe zverdh rivalin me fuqinë fizike

Rei Manaj ka debutuar në ndeshjen e parë të sezonit të Watford në Championship. Kjo skuadër ka arritur që të fitojë me shifrat 1-0  ndaj Sheffield Utd falë golit të Joao Pedros. Edhe për shkakun e rezultatit, sulmuesi shqiptar ka hyrë në fushën e blertë shumë vonë, në minutën e 80.

Pesë minuta dhe menjëherë mbërriti tentativa e parë e rrezikshme nga Manaj me të majtën, por që u prit nga portieri kundërshtar. Ndërkohë sulmuesi e tregoi fuqinë fizike edhe në Angli, duke mbajtur mirë topin me trup dhe njëkohësisht duke detyruar një kundërshtar që të ndëshkohej me karton të verdhë në minutat shtesë. /Sport Ekspres/