VIDEO/ Raci.zmi vjen në Superiore në ndeshjen Kastrioti-Partizani, Junior i tregon të gjitha: Më quajti majmun budalla

Stenio Junior ka reaguar në rrjetet sociale duke treguar ra.cizmin që i është bërë nga Neziri në ndeshjen e fundit mes Kastriotit dhe Partizanit. Lojtari i të kuqëve e ka dënuar këtë sjellje të kundërshtarit të tij që i ka thënë: “Majmun budalla”. Ky është postimi i shkruar nga ana e Junior në rrjetet sociale:

“Ndoshta do të ketë disa, që ende mendojnë se është thjesht “viktimizëm” siç ka qenë gjithmonë, në të gjithë botën, ishte dje, ndoshta do të jetë një ditë tjetër, shpresoj kurrë më, por kurrë nuk do t’i kuptoj mendjet e këtyre. Derra, të quhesh të paktën derr, të jesh në mes të sportit që gëzon botën përballë kaq shumë trazirave, përpara se të mësosh të jesh Njeri i Vërtetë, mëso të jesh Njerëzor.

Dje më është dashur të kaloj një situatë shumë të trazuar, gjatë ndeshjes Kastrioti -Fkpartizani, ku një lojtar i tillë më ka fyer duke më quajtur “Ti je një majmun budalla”, pa asnjë arsye, siç do ta shihni ne kete video. U perpoqa te dal nga fusha dhe ketu ndoshta fillon niveli im maksimal i urrejtjes, per dicka qe po e perjetojme cdo moment. Nuk kemi dënim që na bën të besojmë se një ditë kjo do të ketë fund.

Ne presim dhe meritojmë respekt, ky është FUTBOLL, por kurrë në jetë mos ji personazh i keq dhe frikacak. Ai nuk e di historinë time të jetës, njerëzit që më njohin e dinë natyrën time dhe kush jam unë si profesionist, burrë dhe qenie njerëzore, ndaj vlerësoj vetëm RESPEKTIN. Falenderoj shokët e skuadrës që më pritën në atë moment urrejtjeje totale dhe më dhanë shumë qetësi. Ndaj djalosh, ki SHUM RESPEKT per vellezerit qe vrapojne edhe perkrah teje, nuk ka kohe! Por e gjithë kjo do të marrë fund, kur të bëhet drejtësi”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stenio Junior (@steniojr_18)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online