VIDEO/ Pushtohen rrugët e Milanos për derbin, shihni spektaklin e tifozëve të Milanit dhe Interit

0

Milan-Inter është derbi që do të zhvillohet gjatë ditës së sotme në Serinë A duke nisur nga ora 15:00. Derbi fitohet, nuk luhet! Kjo shprehje për të karikuar ekipet përpara ndeshjes ndaj kundërshtarëve “të përjetshëm” merr vlerë të dyfishtë këtë herë.

Kjo pasi fituesja e derbit do të mbaj njëkohësisht edhe kreun e Serisë A. Ndeshja do të zhvillohet pa tifozë, por askush nuk mund të ndalojë dëshirën e tifozëve për t’u grumbulluar jashtë stadiumit. Në fotot më poshtë mund të shihni lehtësisht pushtimin e rrugëve në Milano, me tifozët e të dy ekipeve që dhurojnë spektakël. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.