VIDEO/ Portieri i pason topin dhe mbrojtësi e ndalon me dorë, penalltia e pabesueshme që iu dhurua Milanit në kampionatin Primavera

0

Në ndeshjen mes Milanit dhe Veronës në kampionatin Primavera është regjistruar një nga penalltitë më të pabesueshme të dhëna në futboll. Gjyqtari ndaloi aksionin e kuqezinjve dhe topi i takonte skuadrës së Veronës për ta rrokullisur sërish. Portieri i verdhebluve pason shkurt për te shoku i tij i skuadrës, i cili duket se vëmendjen e ka pasur diku tjetër.

Mbrojtësi i Veronës e ndalon topin me dorë në zonë dhe pretendon të nisë më pas aksionin për ekipin e tij, por loja kishte nisur më parë. Arbitri i fryn bilbilit dhe sinjalizon penallti. El Hilali u tregua i saktë nga 11 metrat duke i dhënë kuqezinjve barazimin 1-1 në këtë ndeshje./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.