VIDEO/ Polemika që në minutën e 4-t në duelin për titullin! Milani kërkon penallti, arbitri nuk kërkon as ndihmën e VAR-it

Mbrëmjen e sotme është duke u luajtur një nga duelet më të rëndësishme të kampionatit italian, teksa Milani dhe Napoli masin forcat më njëri-tjetrin në një duel të drejtpërdrejtë për titullin kampion. Megjithatë polemikat nuk kanë munguar në këtë takim, teksa që në minutën e 4-t Milani kërkon një penallti.

Benaser ka një kontakt me Kulibalinë në zonë dhe rrëzohet përtokë, por gjyqtari ka lënë lojën të vazhdojë normalisht. Madje nuk ka zgjedhur as të konsultohet me sistemin VAR për një rast të tillë. Kjo ka bërë që opinioni sportiv të ndahet në dy krahë, nga njëra anë qendrojnë ata që mendojnë se duhej akorduar 11 metërsh, ndërsa në anën tjetër ata që janë në të njëjtin mendim me gjyqtarin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online