VIDEO/ Po fitonin 3-0 kundër Hollandës, fjalimi i Mbapesë në dhomën e zhveshjes: Mos t’i lëmë të marrin frymë, kështu edhe në pjesën e dytë

Franca mori një fitore të thellë 4-0 kundër Hollandës në ndeshjen e parë të grupit për kualifikueset e Euro 2024. Protagonist ishte edhe Kilian Mbape, i cili shënoi dy gola në këtë përballje. Federata e Futbollit të Francës ka shpërndarë në faqen zyrtare në “Twitter” fjalimin e mbajtur nga sulmuesi i PSG-së.

Megjithëse ishin duke udhëhequr 3-0 në pjesën e parë, Mbape i kërkon shokëve të skuadrës të mos e ulin ritmin dhe të bëjnë të njëjtën gjë edhe në pjesën e dytë.

“Ne po luajmë mirë, ky është qëllimi. Mos t’i lëmë të marrin frymë. Do të bëjmë të njëjtën gjë në pjesën e dytë. Nuk do ta ulim ritmin”, ka thënë Kilian Mbape./Halit Delibashi-Sport Ekspres/