VIDEO | Plasin polemikat në Gjermani, gafa e VAR mban hapur garën për titull

0

Bajerni i Mynihut u ndal në barazim pa gola pasditen e djeshme në sfidën përballë Lajpcig dhe tashmë titulli kampion do të vendoset në javën e fundit. Bavarezëve u mjafton vetëm një pikë në sfidën që luajnë në shtëpi ndaj Ajntrahtit të Frankfurtit.

Gjithsesi, gara për titullin do të ishte mbyllur që këtë fundjavë, në rast se goli i Leon Goreckës nuk do të anulohej. Në Gjermani ka shpërthyer një skandal madhor me sistemin VAR, teksa goli i Bajernit u anulua për arsye se Levandovski që ishte pjesë e aksionit ishte në pozicion jashtë loje.

Nga pamjet duket një pozicion mjaft i dyshimtë, për të mos thënë i rregullt. Tifozët e Bajernit e braktisën ndeshjen në shenjë proteste, ndërsa presidenti Uli Hënes ishte mjaft i revoltuar në fund të takimit. Pamjet janë të qartë, mund ta gjykoni edhe ju vetë…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.