VIDEO/ Përmbysje spektakolare ndaj Lacios, Juventusi mbetet në vallen e titullit të Serie A

Juventusi përmbys në mënyrë spektakolare Lacion në shtëpi dhe fiton tre pikë mjaft të rëndësishme, duke u ngjitur në vendin e tretë. Trajneri Andrea Pirlo eksperimentoi ditën e sotme duke lënë në stol Ronaldon dhe në vend të tij aktivizon Moratën.

Vetëm pas 14 minutash do të ishte Korrea që do të gjente golin për Lacion. Megjithatë në të 38-n Rabiot do të merte një asist nga Morata dhe barazoi gjithçka në 1-1. Në pjesën e dytë Morata do të shënonte dopietë në minutën e 57-të dhe në të 60, duke i dhuruar fitoren 3-1 Juventusit.

Diferenca mes Juventusit dhe Interit është 7 pikë, teksa bardhezinjtë presin një hap fals të zikaltërve ndaj Atalantës ditën e nesërme./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

https://twitter.com/nots7m/status/1368311405657665543

https://twitter.com/juvecanal2/status/1368296864878067722

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online