VIDEO/ Perla e Imerit, heshtja që do Seferi dhe 5 minutat e VAR! Tirana nuk mund dot Egnatian, spektakël dhe dramë

0

Tirana-Egnatia 1-1 Seferi 52’/ Imeri 57′

Tirana nuk ka arritur më shumë sesa barazimi 1-1 ndaj Egnatias. Bardheblutë janë përpjekur që në pjesën e parë për të gjetur golin, por nga ana tjetër edhe rivalët ishin të rrezikshëm në saj të shumë afrimeve cilësore në këtë merkato vere.

Goli do të gjendej në minutën e 52 nga Seferi me një goditje të bukur. Menjëherë nisi të festonte duke vendosur duart në vesh, për të kërkuar heshtjen e kritikëve për shkakun e gabimeve para porte. Ndërkohë vetëm pak minuta më vonë do të ishte Imeri që prodhoi perlën nga distanca duke shtangur Bekajn.

Ndërkohë Seferi do të ishte kthyer në hero nëse nuk do të ishte VAR. Sulmuesi i Tiranës gjeti rrjetën por pas më shumë se 5 minutash duke parë VAR do të akordohej për pozicion jashtë loje, pasi Xhixha kishte ndikuar në aksion. /Sport Ekspres/

Tirana: Bekaj, Najdovski, Ismajlgeci, Hoxhallari, Toli, Hoti, Totre, Limaj, Xhixha, Seferi. Ngo.

Egnatia: Puja, Ymeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Imeri, Agbekpornu, Bardis, Telushi, Shtubina, Magani

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.