(VIDEO) Penallti në shtesë dhe finalja shkon… në plehra!

0

Suzuki Cup është një kompeticion prestigjioz në Azinë Juglindore, që çdo dy vjet vendos përballë kombëtaret 3 pellgut rreth Tajlandës.

Kjo e fundit është dominuese në këtë kompeticion, sepse e ka fituar 5 herë, por këtë vit është ndalur në gjysmëfinale  në mënyrë dramatike.

Barazim pa gola në Malajzi, barazim 2-2 në kthimin në Tailandë dhe… Penallti në shtesë për Tailandën!

Te topi shkoi sulmuesi Kraisorn, një nga yjet e kampionatit tailandez  por që në vitin 2018 ka shënuar 0 gola!

Çfarë mund të shkonte ters?

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.