VIDEO/ Partizani shkatërron Kastriotin dhe merr kreun me ngjashmërinë e frikshme të Tiranës, shënojnë edhe dy zëvendësuesit e Xhuliano Skukës

0

Partizani-Kastrioti 4-1 Tedi Cara 35′, Matondo 41′, Selmani 45′, Mba 79’/ Mihana 44′

Partizani ka arritur që të fitojë thellë kundër Kastriotit në shifrat 4-1. Një ndeshje që nuk solli probleme për të kuqtë, të cilët marrin kreun e Superiores së bashku me Tiranën, duke numëruar 44 pikë. Ngjashmëria është e frikshme me bardheblutë pasi të dy ekipet kryeqytetase kanë nga 13 fitore, 5 barazime dhe 8 humbje.

Sa i përket ndeshjes së sotme, Tedi Cara do të hapte rrugën e rrjetës në minutën e 35, ndërsa Matondo lëshoi një predhë që u ndal në rrjetë në 41. Krutanët hapën lojën me golin e Mihanës në të 44, por më pas ishte radha për dy afrimet e janarit që shiheshin si zëvendësuesit e Skukës. Selmani dhe Mba arritën të realizonin nga një gol në këtë takim duke u zhbllokuar për t’i dërguar shifrat në 4-1. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.