VIDEO/ Partizani merr fitoren e parë me Orges Shehin, mes vuajtesh kundër Teutës dhe me kthesën e Xhuliano Skukës

Partizani ka arritur që të fitojë nën drejtimin e Orges Shehit. Në ndeshjen e parë të trajnerit të ri, të kuqtë fituan 1-0 kundër Teutës. Goli i vetëm i takimit u realizua nga Cara në minutën e 40. Pas një gabimi të Kotobellit në ndërhyrjen kundër Hadrojt, do të akordohej penallti për kryeqytetasit.

Cara nuk do ta kishte të vështirë që të kalonte Partizanin në avantazh. Një ndeshje pa shumë emocione dhe që i shkon përshtat temperaturave të ulëta të ditës së sotme. Me raste të pakta, por Teuta e rriti presionin dhe i shtoi vuajtjet Partizanit në pjesën e dytë. Në fund kishte disa minuta edhe për Xhuliano Skukën që u kthye kështu sërish në Shqipëri pasi dështoi në aventurën europiane. /Sport Ekspres/

 

Tedi Cara VS Teuta
byu/Albaniafootball insoccer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online