VIDEO/ Pamjet që tregojnë “vjedhjen” që iu bë Shqipërisë, çuditen edhe specialistët polakë si u zhduk VAR-i

Ndeshja mes Polonisë dhe Shqipërisë nuk ka kaluar pa polemika mbi arbitrimin. Në minutën e 66 të ndeshjes, kur rezultati ishte 3-1, kishte një kontakt në zonë mes Glik dhe Manajt. Mbrojtësi i Polonisë kap këmbët e sulmuesit shqiptar dhe nuk kishte asnjë kontakt me topin. Por arbitri nuk e mendoi në këtë mënyrë dhe akordoi kartonin e verdhë për Manajn për shkakun e protestave.

Për më tepër, çuditërisht as VAR nuk hyri për të riparë aksionin. Megjitahtë përsëritjet e pamjeve e treguan qartësisht se kishim të bënim me një 11-metërsh të mohuar për Shqipërinë, kjo e pranuar edhe nga vetë specialistët e gjykimit në Poloni. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online