VIDEO/ Nuk mundën ta ndalnin dot në krahë, Anis Mehmeti jep asist në fitoren kundër Sauthemptonit

Anis Mehmeti po rigjen formën e tij më të mirë te Bristol Siti. Futbollisti shqiptar ka qenë protagonist në përballjen e sotme kundër Sauthemptonit. Lojtari 23-vjeçar ka dhënë asistin në golin e parë të Bristolit. Mehmeti mori bukur krahun dhe depërtoi në zonë, nga ku dha një pasim të përsosur për Bellin në minutën e 52-të të takimit.

Bristoli gjeti rrugën e rrjetës edhe dy herë të tjera me Dikin (72’) dhe Kornikun (82’), ndërsa Sauthemptoni shënoi golin e vetëm nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 95, duke vulosur rezultatin përfundimtar në 3-1./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online