VIDEO/ Nuk ka vend për supriza! Bazeli tregon nivelin kundër Parizanit, 5 golat i japin biletën për në turin e tretë

0

LIVE, Partizani-Bazel 0-2 Stocker 37′, Arthur 49′

Historia e përballjes mes Bazelit dhe Partizanit u mësua që në aktin e parë të luajtur në Zvicër. Pas asaj fitoreje 3-0 Bazeli nuk lë vend për supriza në “Elbasan Arena”. Ekipi helvet ka dëshmuar përsëri se është tepër i fortë për Partizanin, të cilin e mposht për të dytën herë, kësaj radhe me shifrat 0-2.

Kapiteni Stocker është ai që tund rrjetën i pari në minutën e 37, ndërsa në të 49-n është Arthur ai që vulos fatin e takimit. Kështu Bazeli tregon nivelin e tij në arenën europiane dhe 5 golat e dërguar në rrjetën e mbrojtur nga Alban Hoxha pret biletën për në turin e tretë kualifikues të Ligës së Konferencës, ku e pret skuadra e Ujpestit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.