VIDEO/ Nuk ka triumfues “Air Albania“, paqe në derbin që askush nuk donte ta fitonte

0

LIVE, Tirana-Partizani 0-0

Është mbyllur derbi i parë në Kategorinë Superiore për këtë sezon. Tirana mbetet sërish e pamposhtur ndaj rivalit të përjetshëm, teksa nuk ka pasur triumfues në “Air Albania”. Takimi ka përfunduar me shifrat 0-0, në një ndeshje ku dukej se askush nuk donte ta fitonte.

Pjesa e parë shënoi vetëm një rast të rrezikshëm nga Bardhi, ndërsa skuadrat më tepër kontrollonin lojën dhe nuk kërkonin të rrezikonin. Fundi i pjesës së dytë solli më tepër intensivitet, megjithatë në fund askush nuk arriti të shënonte në këtë duel./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

Tirana: Bekaj, Vangjeli, Najdovksi, Hoxhallari, Toshevski, Toli, Batha, Ismajlgeci, Danso, Torasa, Muçi

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Kote, Broja, Bardhi, Solomon, Mala, Kardozo

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.