VIDEO/ Nuk i mjaftuan 30 minuta për të lënë gjurmë, Armando Broja sheh Southampton-in të festojë ndaj Chelsea-t

Southampton-i ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme mbrëmjen e sotme. “Shenjtorët” kanë mposhtur 2-1 Chelsea-n. Blutë e Londrës kanë gjetur të parët golin në minutën e 23-të, kur Sterling e dërgoi topin në rrjetë. Por vetëm pak minuta më vonë, në të 28-n, Lavia kthen baraspeshën.

Ndërkohë në minutën e parë shtesë të pjesës së parë, Armstrongu përmbys rezultatin. Në minutën e 67, Tuchel hedh në fushë Armando Brojën, i cili nuk ka mundur të lërë gjurmë ndaj ish-skuadrës së tij. Sulmuesi shqiptar ra pak në kontakt me topin, duke mos iu dhënë mundësia për të qenë i rrezikshëm në zonë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/