VIDEO/ Nuk duhet ta humbisni! Kërcente për të provokuar dhe bie kot në fushë, lojtari që kaloi edhe Neymar për teatrin në futboll

Në kuadër të javës së 14-të të elitës së Malajzisë, Perak mposhti Kelantan 1:2. Mirëpo, ndeshja ka marrë vëmendje ndërkombëtare nga futbollisti i Perakut, Sunday Afolabi. Në fund të ndeshjes në minutën e 85-të ai provokoi tifozët vendas me një kërcim dhe më pas vendosi të shtirej në mënyrë të pabesueshme.

Lojtari ra papritur duke stimuluar keqazi si të ishte goditur nga kundërshtari, për ta dërguar në tjetër nivel që do t’i shpifej edhe vetë…Neymar! Një futurë reagimesh do të vinte nga stadiumi, tërësisht e kuptueshme, por arbitri nuk do të ndëshkonte as me karton të verdhë. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online