VIDEO/ Një supergol i Miranchuk-ut ishte mbyllja perfekte, Atalanta e pamëshirshme në kampionat

0

Atalanta është treguar e pamëshirshme në sfidën kundër Sampdorias. Bergamaskët kanë triumfuar me rezultatin 4-0, duke e ngushtuar diferencën në vetëm tre pikë me Juventusin e vendit të katërt. Zikaltrit kanë shënuar nga dy gola në secilën pjesë.

I pari vjen që në minutën e 6 të takimit, kur Pasalic e ndal topin në rrjetë. Më pas në minutën e 29 ishte Koopmeiners ai i cili dyfishon rezultatin. Por Ky i fundit nuk do të ndalej me kaq, teksa në minutë ne 61 shënon golin e dytë personal dhe të tretin për skuadrën. Vetëm 4 minuta para përfundimit të kohës së rregullt ishte një supergol nga Miranchuk ai që rezultoi mbyllja perfekte e sfidës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.