VIDEO/ Një perlë nga distanca dhe një asist fantastik, Adnan Januzaj tregon klas me Real Sociedadin

0

Adnan Januzaj ka lënë gjurmët e tij në takimin e djeshëm që Real Sociedad zhvilloi me Huesca-n. Këta të fundit humbën me shifrat e thella 6-1, ndërsa protagonist ishte edhe lojtari shqiptar. Januzaj realizoi një perlë nga distanca, duke tundur rrjetën për herë të dytë në minutën e 7 të miqësores.

Më pas do të tregonte përsëri klasin e tij, teksa dhuroi një asist fantastik në zonë për shokun e tij të skuadrës, i cili nuk gaboi të mposhtte portierin kundërshtar. Januzaj nis kështu në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin parapërgatitor me Real Sociedadin dhe jep sinjale se pritet të jetë në formë në fillim të kampionatit spanjoll./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.