VIDEO/ Një penallti në minutën e 97 shpëton Tiranën, Egnatias i ikën fitorja nga duart në fund të ndeshjes

Nuk ka fitues në “Elbasan Arena”. Ka përfunduar në barazim 1-1 përballja mes Tiranës dhe Egnatias. Të dy golat u shënuan në pjesën e dytë të takimit. Ishte Ibrahimogluja ai që e dërgoi i pari topin në rrjetë në minutën e 74-t. Egnatia udhëhoqi deri në minutën e 97, por pa mundur të merrte tre pikët në fund.

Rrogozhinasve u iku fitorja nga duart në sekondat e fundit të ndeshje. Pas një kontakti me kundërshtarin, Abazaj u rrëzua përtokë në zonë, duke fituar një 11 metërsh. Ishte vetë sulmuesi ai që mori përsipër të ekzekunte këtë 11 metërsh, të cilin e shndërroi me sukses në gol në minutën e 97. Egnatia ruan vendin e parë me 51 pikë të grumbulluara, ndërsa Tirana gjendet në vendin e 5-të me një pikë më pak nga Skënderbeu i vendit të katërt./Halit Delibashi-Sport Ekspres/