VIDEO/ Një nga afrimet më të mira në Shqipëri, Kaleb Ekuban nuk përmbahet me Trabzonzpsor

0

Kaleb Ekuban është një prej afrimeve më të mira që është bërë ndonjëherë në elitën e futbollit shqiptar. Kualitetet e këtij sulmuesi do të bënin diferencën në Superiore, me të ardhmen që dukej premtuese.

Aktualisht Ekuban është pjesë e Trabzonspor në Turqi, atje ku sërish po tregon të gjitha kualitetet. Gjatë ditës së sotme është pikërisht ky “heroi” i Trabzonsporit që ka fituar në shifrat 1-2 ndaj Genclerbirgi.

Ekuban do të shënonte dhe dhuronte një asist, ndërsa ka arritur që të shënojë 6 gola në 14 ndeshjet e zhvilluara në këtë sezon. Një nisje e vrullshme e këtij sulmuesi që është ndalur edhe për shkak të dëmtimeve në Turqi. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.