VIDEO/ “Një minutë heshtje për Kourt Zouma”! Driblimi te goli i Armando Brojës, “u tall” me mbrojtësin që ka fituar Champions League

Armando Broja u tregua edhe njëherë tjetër fantastik teksa realizoi për Southampton ndaj Ëest Ham. Më herët sulmuesi shqiptar kishte arritur që të fitonte penalltinë duke qenë protagonist në fitoren 3-1 të skuadrës së tij në FA CUP. Vetëm 45 minuta në fushë, por i mjafton për të dhuruar spektakël.

Në minutën e fundit Broja arriti që të turpëronte me një lëvizje të gënjeshtërt të trupit edhe Kourt Zouma. Pra nuk jemi duke folur për një mbrojtës më tepër, por për lojtarin që ka fituar Champions League me Chelsean, që është ende fitues në fuqi, pavarësisht se tanimë ka kaluar te Ëest Ham. “Një minutë heshtje për Kourt Zouma”, është e detyrueshme. /Sport Ekspres/