VIDEO/ Nga porta e Milanit për të shënuar në atë kundërshtare, goli i Theo Hernandez zgjidhet më i bukuri në Serinë A

0

Milani fitoi titullin për herë të parë që nga viti 2011 dhe një nga lojtarët më të mirë të të gjithë sezonit në radhët e kuqezinjve ishte Theo Hernandez, një mbrojtës i majtë brilant që është praktikisht e pamundur ta ndalosh për shkak të shpejtësisë që zotëron.

Në fitoren 2-0 ndaj Atalantës, kur kishte ende një luftë të ashpër për Skudeton, Hernandez, ndërpreu sulmin e rivalit, vrapoi pothuajse të gjithë fushën dhe në fund tundi rrjetën. Vërtetë, gjatë sezonit pati gola spektakolar, por të gjithë në fund bien dakord që ky është më i bukuri në Serinë A. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.