VIDEO/ Në Japoni pushtojnë kryqëzimet e rrugëve, festojnë si të çmendur fitoren ndaj Gjermanisë

Japonia është çudia e radhës në këtë Kupë Bote. Skuadra aziatike mposhti me përmbysje Gjermaninë ditën e sotme. Një fitore që habiti jo pak opinionin sportiv, por që ka shijuar aq shumë në Japoni.

Qytetarë të shumtë kanë pushtuar kryqëzimet e rrugëve dhe kanë festuar si të çmendur fitoren ndaj “pancerave”. Një fitore që i jep shanse të vazhdojnë rrugëtimin përtej grupit dhe që vjen rrallë për një Kombëtare si e Japonisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online