VIDEO/ Në Itali nuk kanë fund problemet me arbitrat! Nuk akordoi faullin për Rrahmanin, Sasuolo barazoi nga një vendim i gabuar

0

Kampionati italian shpesh herë ka qenë në qendër të vëmendjes për mënyrën e arbitrimit. Problemet me gjyqtarët në fushën e lojës duket se nuk kanë fund në Serie A dhe rasti i fundit ishte në mbrëmjen e djeshme. Napoli barazoi me rezultatin 2-2 ndaj Sasuolos, por 2 pikët e humbura për të kaltrit lidhen ngushtë me arbitrimin.

Në minutën e 88, Rrahmani mbron topin nda kundërshtari, por në fund rrëzohet përtokë. Megjithatë Pexuto e konsideron gjithçka të rregullt dhe më pas akordon faull ndërhyrjen e lojtarit të Napolit. Pikërisht nga kjo goditje dënimi vjen më pas ehe goli i barazimit për Sasuolon. Gjithashtu Defrel shënoi në sekondat e fundit të ndeshjes, por më pas ishte VAR-i ai që shpëton Napolin nga një makth i madh./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online