VIDEO | Në gjurmët e të atit, Daniele Maldini realizon këtë perlë

0

Është koha e Daniele Maldinit te Milani. Sulmuesi 17-vjeçar i kuqezinjve, aktualisht është pjesë e të rinjve kuqezi dhe në ndeshjen e sotme me Palermon U19 ka realizuar një gol mjaft të bukur përmes një goditje dënimi.

Daniele, ndryshe nga babai i tij Paolo, luan me të djathtën. Ai bën mjaft mirë në të gjitha pozicionet e sulmit, ndërkohë që shënoi golin e dytë në takimin që po luhet me Palermon. Ekzekutim perfekt nga goditja e dënimit dhe portieri kundërshtar detyrohet ta nxjerrë topin nga rrjeta. Aktuali Milani po fiton 2-1.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.