VIDEO/ Në elitën e Rumanisë ndodh skandali i vërtetë! Përsërit Maradonën, lojtarit të Craiova-s i quhet goli që e bëri me dorë

0

Në elitën e futbollit të Rumanisë ka ndodhur skandali i vërtetë në ndeshjen mes Sepsi dhe Craiova-s. Ndeshja do të zhbllokohej që në minutën e parë me vendasit që kaluan në avantazh, por kundërshtarët reaguan pas 6 minutash.

Koljic dërgon topin në rrjetë me dorë dhe nis të festojë. Arbitri që ishte mirë i pozicionuar dhe kishte gjithë pamjet e qartë për të parë dorën që dërgon topin në rrjetë, sinjalizon realizimin e Craiova-s.

I gjithë ekipi i Sepsi është në protestë, ndërsa vetë Koljic gëzon më shumë se kurrë pasi në fakt përsëriti një prej golave më të famshëm të Diego Armando Maradonës dhe kjo shkon përtej një goli të realizuar në kampionat. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.