VIDEO/ Ndihmësi i Rejës kishte të drejtë, Leao i tanishëm duhet të jetë pasqyra e vërtetë për Armando Brojën

0

Gjithmonë kemi bërë krahasime të ndryshme sa i përket Armando Brojës me legjenda të ndryshme të futbollit botëror. Madje edhe vetë lojtari u shpreh se dëshiron të jetë Harry Kane, Cristiano Ronaldo apo Ronaldo fenomeni i Shqipërisë.

Por nëse ka një lojtar ndërkombëtar që duhet të jetë shembulli i Brojës dhe pasqyra e vërtetë për të, është pikërisht Leao. Ndihmësi i Rejës, Porrini, u shpreh se sheh ngjashmëri mes këtyre dy sulmuesëve.

Kjo u pa qartë edhe në ndeshjen e fundit të Milanit, që e fitoi kundër Empolit. Shpejtësia dhe kontrolli i topit nga Leao ishte thuajse indetik me të Brojës. Por puna e madhe në konkretizimin e rasteve dhe pasimeve vendimtare i ndryshon këta lojtarë në këtë moment. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.