VIDEO/ Ndeshja e çmendur e Premier League! Pamjet marrin jehonë në rrjetet sociale, Arteta tallet dhe imiton lëvizjet e arbitrit

Në kuadër të javës së 24-të të Premier League, Arsenali ka mposhtur sot Aston Villan me rezultat 2-4 dhe kështu ka mbetur tri pikë para Manchester City në vendin e parë. Nuk shkoi mirë për Arsenalin, duke pasur parasysh se Aston Villa kaloi në avantazh në minutën e pestë me anë të Ëatkins, por Saka barazoi dhjetë minuta më vonë.

Coutinho i sjell Aston Villa një epërsi të re në minutën e 31-të dhe gjysmë ore më vonë Zinchenko i kthen gjërat në rrugën e duhur për herë të dytë. Arsenali sulmoi dhe dukej se gjatë pjesës së dytë meritonte të fitonte më shumë (gjë që ndodhi në fund), por topi nuk deshi të shkonte në portë, kështu që nervozizmi si te lojtarët ashtu edhe te ekipi trajner u rrit.

Ishte minuta e 90-të e ndeshjes kur gjyqtari Simon Hooper sinjalizoi me duar se duhej bërë një zëvendësim dhe kjo e zemëroi Mikel Artetën. Është e qartë se ishte vendasi ai që donte të bënte ndryshime për të qetësuar gjërat në fushë dhe për të përmbyllur ndeshjen. Arteta imitoi lëvizjet e arbitri Hooper në mënyrë tallëse dhe kjo video është bërë virale në rrjetet sociale. Pas gjithë kësaj, Arsenali arriti të shënonte edhe dy gola të tjerë. /Sport Ekspres/