VIDEO/ Ndërhyrja vendimtare e Granit Xhakës në zonë, i heq topin nga këmbët lojtarit të Anglisë

Zvicra është duke u përballur me Zvicrën për një vend në gjysmëfinale të Kampionatit Europian. Ndeshja është në baraspeshë dhe lojtarëve do u duhet të luajnë edhe 30 minuta shtesë për të caktuar fituesin. Një tjerën sfid në nivel të jashtëzakonshëm e Granit Xhakës, që ka treguar edhe sot shpirtin e tij luf.tarak.

Në minutën e 41-të, Kobi Mainu gjendej vetëm pak metra larg portës dhe po tentonte goditjen në drejtim të katërkëndëshit. Por gjuajtja e tij mbeti vetëm në përpjekje e sipër. Ishte pikërisht Granit Xhaka ai që iu hodh menjëherë në këmbë dhe i largoi topin në një goditje nga këndi. Një ndërhyrje vendimtare, që i mohoi një rast goli Anglisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/